evcil hayvanlar

Evcil Hayvan Olan Evlerde Halı Bakımı

Evcil hayvan olan evlerde halı bakımı önemli bir konudur. Köpek, kedi gibi evcil hayvanlara sahipseniz halının temiz ve hijyenik olmasını sağlamak kimi zaman zor olabilir.

Evcil hayvan ne kadar eğitilirse eğitilsin zaman zaman istenmeyen kazalar, pislemeler yaşanabilir. Bu durumda halı üzerinde leke ve koku oluşmaya başlar.

Halı üzerinde oluşan koku ve lekelerle etkili baş etmenin yolu derhal halı temizliğine başlamaktır. Halıdan kokuyu ve lekeyi ne kadar erken çıkarırsanız o kadar az etki kalır. Eğer fazla zaman geçerse kusurlar kalıcı olabilir.

Hayvan idrarı elyafa işlerse renk bozukluğu oluşacak, kötü koku giderilmesi zorlaşacaktır.

Hayvandan Kaynaklı Lekeler Nasıl Çıkar

Kulaktan duyma bilgilerle piyasadan satın aldığınız leke çıkarıcılarla hayvan pisliği temizlemeye kalkarsanız belki olumlu sonuçlar alabilirsiniz fakat halıya zarar verme riski de artar.

Risk sebebiyle pislenme ve lekeye yapılan acil müdahalenin ardından derinlemesine halı temizleme tekniği için Halı Yıkama Firması aranmalı ve profesyonel halı yıkama desteği alınmalıdır.

Hayvanları iyi eğitmek, sık temizlenen hayvan tuvaletleri ve değiştirilen gazeteler lekelenme ve pisleme sorunlarını engellemek için ilk başta alınabilecek halı ömrünü uzatan önlemlerdir.

Halıdaki Hayvan Kusmuğu ve Pisliği Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Kusmuk ve idrar gibi pislemeler yalnızca halı yüzeyinde kalmaz, elyafa ve halı astarına da işleyerek yıpranmalarına neden olur.

Kusmuk ve idrar kurursa sıvı buharlaşmaya başlar. Buharlaşmanın başlamasıyla oluşan etkileşim daha keskin kötü kokular oluşmasına neden olur. Evde yapılan yüzeysel temizlikler bu tür keskin kokuların çıkarılmasında etkili olmayacaktır. Bu yüzden keskin kokuları atmak, halı kullanım ömrünü uzatmak için profesyonel halı yıkama hizmetine ihtiyaç duyulur. Filiz Halı Yıkama Firması profesyonel halı yıkama hizmetleri konusunda ön plana çıkan firmalar arasında yer alıyor.