Yerinde Yatak Yıkama

Hizmet Bilgi

  • Kategori

    Yerinde Temizleme

Yerinde Yatak Yıkama Nasıl Yapılmalıdır?


Yatak yada diğer ev eşyalarının temizliğinde tercih edilen temizlik ürünleri, bitkisel ve temizlenecek kumaşın yapısına uygun ürünlerden oluşmalıdır. Deformasyon oluşmaması için bu en önemli kriterdir. yerinde yatak yıkama esnasında leke çıkarma amaçlı kesinlikle ağır kimyasallar kullanılmamalıdır. Bu hem ürün ömrü hemde insan sağlığını tehdit etme açısından oldukça tehlikelidir. Bu hizmeti almaya karar verirken bu hususlardan emin olmanız sizin ve ailenizin yararına olacaktır. Bir diğer kriter ise yerinde yatak temizliği esnasında kullanılan ekipmanın yeterliliği ve doğru kullanımıdır. Bu kriterlere uygun bir yerinde yatak yıkama firmasından hizmet aldığınızda tamamen hijyenik ve sağlıklı bir yatağa kavuşabilirsiniz.

Nasıl Yıkıyoruz?


Yerinde yatak yıkama işlemimiz koltuk yıkama işlemiyle aynı sayılabilecek kadar benzerlikler göstermektedir. İlk olarak özel karışımdan oluşan (sıcak su, leke çıkarıcı ve şampuan) karışımı ile yatağın ön yüzü ve yan bölümleri kuru hiç bir yer kalmayacak şekilde tamamen ıslatılır. Yatağın kirlerinin yumuşaması beklenirken eğer varsa yataktaki lekelere lokal leke çıkarıcı uygulanır. Bir süre bekledikten sonra ıslatılan bölgeye fırçalama makinesi ile fırçalama işlemi uygulanır. Akabinde ise sanayi tipi 3 motorlu vakum makinesi ile yatağın ön ve yan yüzü tamamen vakumlanır. Vakum işlemi bittikten sonra yatak yüzeyinde çıkmayan leke varsa tekrar leke çıkarıcı uygulanarak bir süre beklenir ve bölgeye tekrar vakum işlemi uygulanır. Aynı işlemler yatağın arka yüzeyine de uygulandıktan sonra yatakta ıslak yer kalmaması için son vakum işlemine tabi tutulur ve bu işlemlerden sonra 6 ay süre ile yatağınız zararlı mikroorganizma, akar, mayt gibi zararlı etkenlerden uzaklaştırılmış olur.


Yatak yıkama işlemi ortalama olarak 1 saat sürmektedir. Yatak yıkama randevusu oluşturmak veya yatak resimlerinizi bize göndererek detaylı bilgi almak için aşağıdaki ve sağdaki whatsapp butonlarından bize ulaşabilirsiniz.

Yatak Yıkama Randevusu Al