Yorgan Yıkama

Hizmet Bilgi

  • Kategori

    Ev Tekstili Temizleme

Biliyor musunuz?


Evlerimizde neredeyse her gün kullandığımız Yorgan ve battaniyeler aslında vücudumuzun en sık temas ettiği ev tekstili ürünlerinin başında geliyor. Yorgan, yastık ve battaniyeler hayatımızın vazgeçilmez birer parçasıdır. Peki bu yorgan, battaniye ve yastıklarımızın temizliğine ve sterilizasyonuna ne kadar önem veriyoruz? Herhangi bir firmadan hizmet aldığımızda ağzımızın, yüzümüzün ve vücudumuzun sıklıkla etkileşime girdiği bu ürünlerimizin nerede ve nasıl yıkandığını takip edebiliyor muyuz? Bir çok halı yıkama firmasının yorgan ve battaniyelerinizi soğuk su (kuyu suyu da olabilmekte) kullanarak halı gibi yere serip manuel halı yıkama makinesi ile halı yıkar gibi yıkadığını biliyor musunuz?

Yorgan ve battaniye yıkatmak için hizmet aldığınız firmaları muhakkak yerinde gidip görün veya internet sitelerinde yorgan yıkama makinelerinin  olup olmadığından emin olmadan hizmet almayın.

Yorgan ve Battaniye Yıkama Sistemi


Firmamızda yorgan ve battaniyeler evlerimizde kullanmakta olduğumuz çamaşır makineleri ile aynı mantıkla çalışan yorgan ve battaniye yıkama makinesinde yıkanacak yorganın türlerine göre yün yorgan yıkama modu,
elyaf yorgan yıkama modu, silikon yorgan yıkama modu, pamuk yorgan yıkamabattaniye yıkama modu gibi ürünlerin çeşidine göre yıkama programları vardır ve aynen evlerimizde olduğu gibi sıcak su ile yıkanmaktadır.

Yorgan ve Battaniye Yıkama Aşamalarımız:
İlk önce  yorgan & battaniye yıkama makinemizin kontrol panelinde ürün türüne uygun program seçilir ve gerekli deterjanlar eklenerek makine çalıştırılır.

  1. Ön Yıkama; otomatik yorgan ve battaniye yıkama makinemiz ön yıkama işleminde iken yıkama ünitesine 70 litre su alır ve suyu seçili program seçeneğine uygun şekilde ısıtır. Yorgan veya battaniyeler tahmini 15 dakika süre ile deterjansız yıkanır ve kaba kirlerinden arındırılarak suyu boşaltılır.
  2.  Ana Yıkama; bu aşamada ise makine haznesine tekrar 70 litre su alır ve suyun ısı derecesini programda seçtiğimiz ürüne göre ayarlayarak ana yıkamaya başlar. Bu işlem yaklaşık olarak 45 dakika boyunca devam eder ve sonrasında tekrar suyu boşaltır.
  3. Durulama; yorgan veya battaniye  durulama aşamasında deterjan veya köpüklerinden arındırılmak amacı ile ortalama 25 dakika süre ile durulama işlemi yapar.
  4. Sıkma; sıkma işlemi tüm ürünlerin yıkama sonrası olmazsa olmazlarındandır. Yorgan ve battaniyelerde tıpkı evlerimizde kullandığımız ev tipi çamaşır makinelerimizin mantığıyla çalışarak son aşamada sıkma işlemini yapar ve ürünün suyunu %95 oranında atar ve geriye sadece %5 nem oranı kalır.
    Sonrasında ise kapalı mekanlardan oluşan kurutma odalarına asılarak kurutulur.

Ücretsiz Servis Çağır