Yerinde yatak yıkama, sağlıklı yaşam sürmek isteyen her insan için önemli bir konudur. Bu konuyu es geçmemek gerekir. Çünkü neredeyse günümüzün üçte birini yataklar içerisinde geçirmekteyiz. Yatak temizliğini aksatmak bir takım sağlık sorunları yaşamamıza neden olabilir. Bu yüzden yatak temizliğini aksatmamalı, tavsiye edilen belirli aralıklarla yatak yıkama hizmetinden yararlanmalıyız. Sağlıklı yaşamanın yolu temizlikten geçiyor. Düzenli yatak yıkama işlemini 6 ay süre ile uygulatmanız yataklarınızın sağlıklı ve hijyenik ortamlar hale gelmesi için yeterli olacaktır.

Filiz halı yıkama battaniye ve yorganlarınızı da uygun sıcaklık ve özel temizlik malzemelerini kullanarak yıkar, durular ve ücretsiz olarak teslim eder.

İlk Aşama

İlk aşamada yatağın türünün belirlenmesi gerekir. Yatak türü belirlendikten sonra o türe uygun özel temizlik maddeleri ve yıkama teknikleri kullanılır. Yatak türüne uygun yıkama tekniklerine aykırı yıkama teknikleri yatak yüzeyinde, renginde zarar oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden yatak işi bilen biri tarafından incelenmeli ve en uygun yıkama teknikleri, leke çıkarıcı malzemeler dikkatle seçilmelidir.

İkinci Aşama

Yerinde yatak yıkama hizmetinin ikinci aşamasında ilk olarak yatakların tozu alınır. Yatakları tamamen tozlarından arındırmak için filiz halı yıkama ekibinin sahip olduğu özel vakum makineleri kullanmaktadır. Toz alma işlemi uygulanmadan tam anlamıyla sağlıklı bir yıkama söz konusu olamaz.

Üçüncü Aşama

Üçüncü aşamada yatakların üzerinde leke var ise leke çıkarıcı özel maddeler uygulanır. Bu sayede yatak yüzeyinde yer alan lekeler ağır ağır yok olmaya başlar. Leke çıkarıcı maddeler yatağa uygulandıktan sonra yatak özel karışımdan oluşan şampuanımız ile ıslatılır ve kirlerin yumuşaması için bir süre beklenir. Yatak ve Koltuk yıkamada sıcak su kullanılması gerekir çünkü tahmin edebileceğiniz gibi kirlerin daha kolay çözülmesine sebep olacaktır.

Dördüncü Aşama

Kirleri yumuşayan yatağınız vakumlama işlemine hazır hale gelmiştir ve gerekli vakum işlemi özenle ve acele edilmeden yapılır.

Beşinci Aşama

Son olarak sıcak su püskürtülerek durulama aşamasına geçilir ve son leke kontrolleri yapılır, varsa lekeli bölgelere tekrar leke çıkarıcı uygulanır ve tekrar durulanarak vakumlanır. Vakum işlemi sonrasında yataklarınız yüzde 90 oranında neminden arınır ve maksimum 3 – 4 saat içerisinde kuruyacak olan yatağınız kurumaya bırakılır.