Yerinde halı yıkama, daha çok sabitlenmiş halılar üzerinde kullanılır. Halılar ev içerisinde bir yere sabitlendiyse ve kaldırılamayacak durumdaysa tek çıkar yol yerinde halı yıkama hizmetine başvurmaktır.

Sabit halıları sökme zahmetine girmemek ve halı temizliğinin ardından daha güzel kokan, daha sağlıklı bir yaşam alanına sahip olabilmek için yerinde halı yıkama hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Halı Cinsi Belirleme

Yerinde halı yıkama hizmetinin ilk aşamasında halı cinsini belirlemek gerekir. Gelişi güzel teknikler anlık veya zaman içerisinde halıya geri dönüşü olmayacak zararlar verilebilir.

Toz Alma Aşaması

Halılar yıkanmaya başlamadan önce tozlarının alınması gerekir. Yüksek toz emiş gücüne sahip vakum makinalarımızla birlikte halı hem dış hem de iç yüzeyinde yer alan tozlarından tamamen arındırılır. Halılar tam anlamıyla temizlenebilmesi için önce tozlarından arındırılması ardından da yerinde halı yıkama hizmetinin başlaması gerekir.

Özel Maddelerle Fırçalama Aşaması

İlk olarak halının cinsini belirlemiştik. Şimdiyse halının cinsine uygun maddeler seçmek ve halıyı tümüyle fırçalamak gerekiyor. Fırçalama aşamasında kullanılan özel maddeler halı üzerinde barınan kirler üzerinde çözücü etki gösterir.

Leke Belirleme, Çıkarma Aşaması

Halılar üzerinde yer alan her lekenin ayrı ayrı cinsi belirlenir ve her leke türüne özel uygun kimyasal leke çıkarıcı maddeler seçilir. Leke türüne özel uygun kimyasal maddenin seçilmesiyle birlikte leke çıkarıcı özel işlemler varsa lekelere uygulanır.

Vakumla ve Durulama Aşaması

Fırçalama ve leke çıkarma aşamasının ardından halıların özenle vakumlanması gerekir. Ardından ekibimiz halının üzerine temiz su vererek son durulama işlemini başlatır ve halınız ilk günkü hijyenik durumuna ve görünümüne kavuşur.