Sizden Gelen Sorular

Halınıza çay veya kahve döküldüğünde ilk yapmanız gereken şey kuru bir bezle bölgedeki sıvıyı olabildiğince emdirmeniz ve sonrasında halınızı zaman kaybetmeden yıkatmanızdır. Lekeli bir şekilde bekleyen halıdaki leke halının dokusuna zamanla işleyecek ve imkansız bir leke haline dönüşecektir. Ağartıcı içeren kimyasallar halınızın dokusuna ve rengine zarar verebileceğinden kullanmaktan kaçınmalısınız.
Bazı ev hanımları halı yıkama işleminden sonra halının daha çabuk kirleneceği konusunda kaygı duyduklarını bize bildirmişlerdir. Bu kaygının sebebi kimi halı temizleme firmaların temizlik işlemini doğru olmayan şekilde gerçekleştirmesinden kaynaklanmaktadır. Bu firmaların çoğu masraftan kaçmak ve zamandan da tasarruf etmek için en ucuz temizlik ürünlerini kullanmakta, çalışanlarına doğru dürüst eğitim dahi vermemekte ve halıdaki deterjan kalıntısını gidermek için gerekli olan ekstra bir durulama işlemini yapmamaktadır. Eğer halı temizleme işlemi ve halı bakımı doğru bir şekilde yapılmaz ve halıda deterjan kalıntısı bırakılırsa halının kirlenme süreci hızlanacaktır.
Halılarınızın enini ve boyunu bir metre yardımıyla ölçüp daha sonra birbiriyle çarptığınızda halınızın metrekaresi ortaya çıkacaktır. (Birçok halının arka kısmında en ve boy ölçüleri yazmaktadır)
Halı temizliğinin süresi kullanım sıklığına bağlı olarak ortalama 6 ay diyebiliriz.
Bu tür çukurlaşmaların ortadan kaldırılması için garanti verilemez diyebiliriz. Bu durumun çözümünde halıya bir fırça yardımıyla elle müdahale edilmesi katkı sağlayabilir. Halı temizleme işlemi de sorunun çözümüne katkıda bulunacaktır, yine de halının eski haline dönmesi biraz zaman alacaktır.
Halı temizliği sektöründe bulunan her profesyonel ekipmana sahip firmanın kapalı mekanlardan oluşan kurutma odaları olduğundan halınızı yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da yıkatabilirsiniz. Hatta kış aylarında çok fazla iş yoğunluğu olmadığından halılarınızı fabrikamızdan yaz aylarına kıyasla daha erken teslim alabilme ihtimaliniz de oldukça yüksektir.